Розширення портфелю кардіомаркерів Mindray: нові hs-cTnI та NT-proBNP

Mindray розширює свій портфель кардіологічних біомаркерів, представляючи нові рішення — hs-cTnI та NT-proBNP. Ці інноваційні біомаркери сприяють точній діагностиці серцево-судинних захворювань, надаючи лікарям надійні інструменти для своєчасного виявлення ризиків. У цій статті ми розглянемо їхнє значення та переваги у клінічній практиці.

CL-900i та CL-1200i

Важливість кардіомаркерів та нові горизонти діагностики з Mindray

Серцево-судинні захворювання (ССЗ) залишаються найбільш поширеною причиною смерті, вражаючи мільйони людей щороку.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 2019 році ССЗ стали причиною 17,9 мільйона смертей, що складає значні 32% усіх випадків.

У цьому контексті своєчасна і точна діагностика стає критично важливою для покращення результатів лікування. Визначення біомаркерів, таких як серцевий тропонін (cTnI) та N-кінцевий пропептид натрійуретичного гормону (NT-proBNP), має вирішальне значення для своєчасного виявлення гострого коронарного синдрому (ГКС) і серцевої недостатності. Ці біомаркери забезпечують лікарям можливість раннього скринінгу, стратифікації ризиків та швидкої діагностики, що дозволяє приймати обґрунтовані клінічні рішення.

Нове рішення для аналізу hs-cTnI та NT-proBNP від компанії Mindray, розроблене спільно з HyTest, відкриває нові горизонти в кардіологічній діагностиці. Після валідації у провідних медичних установах, таких як Азіатська кардіологічна лікарня Уханя та Науково-дослідний інститут охорони здоров’я Хеннепіна, цей інноваційний аналіз демонструє виняткову ефективність, підкреслюючи важливість нових технологій у покращенні діагностики та лікування серцево-судинних захворювань.

Визначення рівня N-кінцевого пропептид натрійуретичного гормону (NT-proBNP)

N-кінцевий пропептид натрійуретичного гормону — це білкова сполука, що утворюється в лівому шлуночку серця та є попередником мозкового натрійуретичного пептиду, основною функцією якого є регуляція обсягу крові, що циркулює в організмі. Мозковий натрійуретичний пептид має кардіропротекторну дію: він сприяє вазодилатації (розслабленню гладких м’язів у стінках судин), пригнічує синтез альдостерону та реніну, знижує навантаження на міокард і покращує коронарний кровотік. Цей гормон є важливим маркером для діагностики серцевої недостатності та використовується для диференційної діагностики захворювань із подібною симптоматикою.

Молекула мозкового натрійуретичного пептиду розщеплюється на молекулу активного гормону та на молекулу N-кінцевого пропептиду, яка є неактивним фрагментом. Затримка рідини в організмі призводить до збільшення навантаження на серце в цілому та лівий шлуночок, зокрема. Це призводить до збільшення в крові концентрації мозкового натрійуретичного пептиду, що стимулює виведення з організму натрію та надлишкової рідини, та N-кінцевого пропептиду натрійуретичного гормону в тому числі. N-кінцевий пропептид натрійуретичного гормону може використовуватися для оцінки скорочення серця, діастолічної функції та координації руху сегментарної стінки шлуночків. Окрім того, він має високу чутливість та негативну прогностичну цінність (>97%).

Покази до призначення:

  • диференційна діагностика між серцевими та легеневими захворюваннями;
  • золотий стандарт для діагностики серцевої недостатності на ранніх доклінічних стадіях,
  • оцінка ступеня важкості серцевої недостатності, оцінка ефективності призначеної терапії;
  • диспансеризація пацієнтів з високим ризиком летального завершення;
  • індикатор оцінки гострого коронарного синдрому.

Інтерпретація  результатів:

  • рівень показника N-кінцевого пропептиду натрійуретичного гормону менше ніж 125 пг/мл – слід розглядати як маловірогідний фактор розвитку СН та умовно прийнято за «нормальні» значення функціонування роботи серця;
  • рівень N-кінцевого пропептиду натрійуретичного гормону вище 125 пг/мл — може свідчити про ймовірний розвиток серцевої недостатності, а також відображати наявність порушень функції серця та асоціюватися з підвищеним ризиком серцевих ускладнень;
  • рівень показника N-кінцевого пропептиду натрійуретичного гормону вище 250 пг/мл у пацієнтів з гострим коронарним синдромом (ГКС) без підвищення сегмента ST на ЕГК при динамічному визначенні — предиктор високої летальності та інфаркту міокарда протягом 6 місяців;
  • показник N-кінцевого пропептиду натрійуретичного гормону — може використовуватися для підбору та моніторингу терапії у пацієнтів із серцевою недостатністю (рівень показника в сироватці/плазмі може знижуватись при призначенні інтенсивної терапії для лікування серцевої недостатності).

Терапія лікарськими препаратами, підібрана за результатами рівня N-кінцевого пропептиду натрійуретичного гормону, зменшує загальну кількість ССЗ (серцево-судинних захворювань) та умовно відтерміновує час першого звернення пацієнта до лікаря та призначення інтенсивного лікування.

Визначення рівня тропоніну (cTnI)

Тропонін є високочутливим раннім маркером інфаркту міокарда та незалежним предиктором несприятливих наслідків у пацієнтів із симптомами гострого коронарного синдрому (ГКС) та його позитивними результатами. Він демонструє високу діагностичну точність і потенціал для виявлення пошкодження міокарда раніше, ніж інші тести. Низькі рівні тропоніну дозволяють повністю виключити діагноз гострого інфаркту міокарда.

Тропонін — це молекулярний комплекс, що відіграє ключову роль у транспортуванні внутрішньоклітинного кальцію під час взаємодії волокон поперечносмугастої мускулатури, зокрема актину (тонкі нитки) та міозину (товсті нитки), регулюючи таким чином процеси скорочення м’язів.

Тропоніновий комплекс складається з трьох субодиниць:

  • тропонін (забезпечує взаємодію всього тропонінового комплексу з тропоміозином (інший білок серцевого м'яза);
  • тропонін С (Са2+ - пов’язуючий білок, що бере участь у регуляції діяльності актинових філаментів);
  • тропонін I (інгібує процес скорочення м’язових волокон при порушенні зв’язку тропоніну С з іонами кальцію).

Серцевий тропонін — це білок, що міститься в серцевому м'язі, з молекулярною вагою 22,5 кДа. Тропонін I також виявляється в скелетних м’язах, але серцевий тропонін I має додатковий амінокислотний залишок у N-терміналі, що робить його специфічним маркером для діагностики інфаркту міокарда.

Клінічні дослідження підтвердили, що cTnI вивільняється у кровотік протягом кількох годин після гострого інфаркту міокарда (ГІМ). Підвищені рівні тропоніну виявляються в крові через 4-6 годин після початку болю в грудях, досягають пікової концентрації приблизно через 8-28 годин і залишаються підвищеними протягом 3-10 днів після ГІМ.

Покази до призначення:

  • симптоми у пацієнта, що свідчать про ішемію міокарда, в тому числі без відсутності змін на ЕКГ;
  • діагностика інфаркту міокарда у пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю, які мають симптоми ішемії міокарда (незалежно від важкості ураження нирок);
  • діагностика пошкодження міокарда у пацієнтів, що отримують хіміотерапію;
  • пацієнти с серцевою недостатністю зі збереженою/незбереженою фракцією викиду з метою оцінки ризику смертності або госпіталізації (рівень тропоніну, що перевищує 99 перцентиль пов’язаний з великою ймовірністю несприятливого результату);
  • всі пацієнти з ознаками ГСН з метою виключення ГІМ.

РІШЕННЯ ВІД MINDRAY ДЛЯ ІХЛА ДІАГНОСТИКИ КАРДІОМАРКЕРІВ

Всі вищезгадані дослідження кардіомаркерів, таких як hs-cTnI та NT-proBNP, можна виконати за допомогою хемілюмінісцентних імунологічних аналізаторів CL-900і та CL-1200і від компанії Mindray.

ІХЛА аналізатор CL-1200i Mindray                  ІХЛА аналізатор CL-900i Mindray

                                           

Ці аналізатори дозволяють здійснювати точні та надійні дослідження для визначення кардіомаркерів.

Крім того, дані імунологічні аналізатори можуть бути використані для виконання понад 90 різних видів досліджень, включаючи: 

щитоподібна панель (ТТГ, FT3, FT4, АТПО, TRab, rT3);

гормони (ФСГ, ЛГ, пролактин, прогестерон, кортизол, Е2, тестостерон, АМГ);

онкомаркери (CA125/HE4, CA15-3, РЕА, АФП, PSA, CA242, CA50);

кардіомаркери (тропонін І, BNP/proBNP, СК-МВ, ренін, альдостерон);

інфекції (HBsAg, Anti-HCV, Anti-TP, Anti-HIV);

сепсис (прокальцитонін, IL-6);

ToRCH;

діабет (інсулін, С-пептид).

Детальніша інформація про можливості CL-900i та CL-1200i за посиланням.

ЗАМОВЛЯЙТЕ ВЖЕ СЬОГОДНІ КАРДІОМАРКЕРИ ТА ІМУНОХІМІЧНІ АНАЛІЗАТОРИ ВІД MINDRAY ДЛЯ ТОЧНИХ І ШВИДКИХ РЕЗУЛЬТАТІВ!

Для прорахунку вартості проєкту, отримання комерційної пропозиції або замовлення телефонуйте за номером +380 (67) 240-41-96, надішліть запит на med@hlr.ua або зв’яжіться зі своїм менеджером! 

Слава Україні!

0 коментарів
Залиште свій коментар про цю статтю
Додати коментар

Будьте першим, хто залишив відгук на “Розширення портфелю кардіомаркерів Mindray: нові hs-cTnI та NT-proBNP”

Підпишіться на розсилку

Будьте в курсі останніх новин, заходів та рішень