Аналіз електролітів в організмі - одне з ключових досліджень, яке призначають пацієнтам з хронічними захворюваннями нирок, серцево-судинної системи, ендокринними захворюваннями, розладом харчової поведінки, а також тим, хто приймає сечогінні препарати та глюкокортикостероїди. Тобто препарати, що впливають на метаболізм електролітів в організмі людини.

Електроліти - це органічні та неорганічні сполуки, солі, які у воді розпадаються на:

  1.  Аніони (хлорид, бікарбонат, органічні кислоти та фосфат) - негативно заряджені іони;
  2.  Катіони (магній, натрій, кальцій та калій) – іони з позитивним зарядом.

Електролітний дисбаланс призводить до значного порушення серцевого ритму, підвищеного або навпаки – зниженого артеріального тиску.

Аналізатори електролітів: зразки для дослідження

Аналізатори електролітів крові - пристрої, призначені для оперативного аналізу вмісту іонів у зразку, що тестується. Залежно від типу аналізатора, як зразок для дослідження використовується:

  • цільна кров,
  • сироватка,
  • плазма,
  • спинномозкова рідина,
  • розведена сеча.

Аналізатори електролітів найчастіше вимірюють найбільш значущі для підтримки життєво важливих функцій організму йони - калій, натрій, магній і кальцій. Точні результати вимірювання концентрації електролітів – ключовий елемент у виборі терапії. Щоб призначити правильне лікування, важливо розуміти, які саме порушення відбулися в організмі пацієнта: тобто пацієнт втрачає просто воду, рідину, за електролітним складом близьку до плазми або воду з підвищеним вмістом солі.

Електролітні аналізатори прості в експлуатації та дозволяють швидко отримати результати дослідження. Можуть відрізнятися як типом аналізованого біоматеріалу, але й часом, необхідним проведення аналізу, наявністю додаткових функцій. Наприклад, можуть поєднувати в собі одночасно функцію вимірювання електролітів та газів крові.

Аналізатори газів крові

Аналізатори газів крові – діагностичне обладнання, призначене для використання у лабораторних умовах. Ці пристрої дозволяють визначити та виміряти порушення кислотно-лужного балансу та газообміну в організмі людини. Аналіз газів крові призначають пацієнтам з хронічною обструктивною хворобою легень, а також пацієнтам, які перенесли операції із загальною анестезією, травми голови, після гострих інфекційних заражень.

Газоаналізатор крові може бути вбудований у аналізатор електролітів. Таке обладнання розширює діагностичні можливості медичної лабораторії, дозволяючи проводити комплексні дослідження стану пацієнта.

У каталозі компанії “Хімлаборреактив” ви знайдете сучасні та надійні аналізатори електролітів та газів крові, які зможуть закрити всі потреби вашої медичної лабораторії. Ми пропонуємо портативні аналізатори газів крові та електролітів, які забезпечують високу точність та швидкість аналізу, не потребують реагентів та мають низьку собівартість 1 аналізу. Також у нашому портфоліо продуктів представлені стаціонарні високоточні аналізатори з автоматичним контролем якості та сенсорним керуванням. Забезпечуємо оперативну доставку товару Україною.

Підпишіться на розсилку

Будьте в курсі останніх новин, заходів та рішень