Апарат штучної вентиляції легень (або апарат штучного дихання) – це медичне обладнання, призначенням якого є примусова подача повітря та кисню в легені пацієнта в момент його неспроможності повноцінно дихати самостійно. Сучасні апарати ШВЛ мають декілька режимів вентиляції, які можна обирати відповідно до конкретного клінічного випадку.

Значення даних приладів дуже вагоме, адже завдяки своєчасній штучній вентиляції легень порушені дихальні функції швидко відновлюються, а ризик пошкодження мозку від гіпоксії зменшується. 

Види апаратів для штучної вентиляції легень

Апарати поділяються на портативні, стаціонарні, можуть мати ручне, електронне або комбіноване управління. Залежно від віку пацієнта є апарати, що використовуються для новонароджених, дітей та дорослих.

 1. Апарат ШВЛ портативний. Застосовується для комфортного транспортування та надання невідкладної медичної допомоги безпосередньо в кареті швидкої допомоги. Має комфортну вагу, тому легко транспортується та швидко встановлюється.
 2. Стаціонарний апарат ШВЛ. Використовується у відділеннях хірургії чи невідкладної допомоги для підтримки дихання різних типів пацієнтів у стані коми, а також під час складних операцій. Сучасний дихальний апарат — це медичний пристрій створений з урахуванням інноваційних технологій для швидкої та якісної реакції на клінічну ситуацію. Апарати ШВЛ самостійно підтримують дихання пацієнта та мають вбудовану функцію зміни тиску та обсягу газової суміші, що подається в легені. Більшість таких апаратів оснащено кольоровим сенсорним дисплеєм, різними інтелектуальними режимами та мають зрозумілий інтерфейс.
 3. Ручний апарат ШВЛ. Складається з силіконової маски, кисневої трубки та дихального мішка. Принцип роботи полягає у ритмічному стисканні мішка оператором внаслідок чого відбувається примусова подача повітря через силіконову маску в легені постраждалого. Досить популярним та доступним апаратом з ручним управлінням є апарат ШВЛ ручний АМБУ (дорослий або дитячий).

Апарат для вентиляції легень: сфери застосування

Прилади застосовуються у відділеннях невідкладної допомоги, в реанімаціях, в операційних блоках, в перинатальних центрах та пологових будинках. Ними оснащені рятувальні пости та медичні установи.

Апарат для дихання використовують в таких випадках:

 • при лікуванні захворювань легень, 
 • при дистрес-синдрому новонароджених, 
 • при лікуванні важких травм, 
 • в післяопераційному відновленні. 

На сьогодні апарати штучної вентиляції легень є необхідними медичними приладами в будь-якій клінічній ситуації, де виникає потреба підтримки дихання та відновлення газообміну в організмі людини. Тому сфера застосування ШВЛ дуже широка та поширюється на більшість галузей сучасної медицини: хірургія, ЛОР-хірургія, інтенсивна терапія, анестезіологія і т.д.

Де купити апарат ШВЛ

Купити сучасний апарат ШВЛ ви можете на нашому сайті. Ми пропонуємо:

 • апарати ШВЛ ручні АМБУ (дитячі та дорослі),
 • дихальні мішки АМБУ,
 • апарати ШВЛ портативні,
 • апарати ШВЛ універсальні.

Якщо при виборі товару у вас виникнуть питання,  телефонуйте і ми допоможемо вам вибрати та купити апарат ШВЛ під ваші потреби.

Підпишіться на розсилку

Будьте в курсі останніх новин, заходів та рішень