Для швидкої та коректної діагностики роботи серця у заданий час, використовується електрокардіографія, результати аналізу виводяться на ЕКГ, тобто електрокардіограму. Логічна назва приладу, за допомогою якого проводиться даний вид дослідження – електрокардіограф.

Що визначає електрокардіограф?

Прилад визначає життєво важливі фізіологічні параметри такі як серцеві скорочення (їх частоту і регулярність), аритмії, екстрасистоли.

Виявляє аномалії та дозволяє діагностувати патології й захворювання серця: інфаркт та ішемія, блокади (порушення провідності), тромбоемболія легеневої артерії, гіпертрофія лівого шлуночка і т.д.

Кому необхідно купити електрокардіограф?

Електрокардіограф необхідно купити та мати у своєму арсеналі ЦПМД, для первинної діагностики та можливості визначити гострі стани ц пацієнтів. В обов'язковому порядку електрокардіографи повинні бути у кардіологічних відділеннях лікарень, у кардіодиспансерах, в палатах реанімації та екстреної медичної допомоги, у приватних клініках, а також машинах швидкої допомоги.

Складно переоцінити важливість електрокардіографа для медичного закладу, адже вони допомагають лікарям вчасно реагувати на критичні стани пацієнтів.

На які види поділяються електрокардіографи:

Сучасні прилади відрізняються за кількістю каналів, одночасно проводячих записи у процесі роботи.

Електрокардіограф одноканальний

Відмінні риси: мають малу вагу і габарити, за рахунок чого легко переносяться, можуть використовуватися лікарями при виклику додому, в машинах швидкої допомоги, у ЦПМП і не великих приватних клініках. Найчастіше одноканальні прилади мають сенсорний екран, відображають пульс пацієнта та можливість автоматично визначати діагноз.

Електрокардіограф трьохканальний

Відмінні риси: по вазі та габаритам трохи більше одноканального. Може також використовувати у польових умовах. Але, пристрої оснащені термопринтером, що дозволяє роздрукувати кардіограму. Дані вимірювання можна переносити на інші персональні носії. Сучасні моделі мають функцію дефібриляції, що дозволяє знизити ризик загострення серцевих захворювань.

Електрокардіограф шестиканальний

Відмінні риси: дані вироби мають значні габарити та вагу, тому їх прийнято використовувати в стаціонарах і приватних клініках, а також спеціалізованих організаціях та спеціально облаштованих машинах швидкої допомоги. Результати ЕКГ можна роздрукувати на будь-якому виді паперу, а дані досліджень зберігаються у приладі, за рахунок великого обсягу пам'яті. Стаціонарні працюють від мережі, а польові оснащуються потужними акумуляторами.

Електрокардіограф дванадцятиканальний

Відмінні риси: це потужні прилади, які можна доукомплектувати друкованими пристроями, велоергометром, програмами тестування при навантаженнях. Ними можна керувати за допомогою комп'ютера, дані досліджень можна відправляти по електронній пошті, а обсяг пам'яті значно більше ніж у інших.

Який би ви не вирішили купити електрокардіограф, головне, щоб він справлявся з основною функцією, а саме робити електрокардіограму. Решта залежить від фінансових можливостей вашої організації.

Підпишіться на розсилку

Будьте в курсі останніх новин, заходів та рішень