Мікроскопи біологічні
Біологічний мікроскоп - це тип оптичного мікроскопа, який призначений для спостереження за клітинами, тканинами та іншими біологічними зразками. До мікроскопа може бути приєднано різні об'єктиви, що забезпечують збільшення в діапазоні від 10x до 1 000x і більше. Оскільки ці системи використовуються здебільшого для вивчення зразків, розміщених на плоских поверхнях (наприклад, предметних скельцях, в чашках Петрі, на планшетах, тощо), то об'єктиви мають короткі робочі відстані та високі числові апертури. Деякі спеціалізовані версії цих мікроскопів здатні виконувати флуоресцентну візуалізацію та більш відомі як флуоресцентні мікроскопи. На відміну від звичайних мікроскопів, біологічні світлові мікроскопи спеціально розроблені для створення оптимальних умов для перегляду біологічних зразків.
Принцип роботи біологічних мікроскопів
Принцип роботи обладнання базується на методі прохідного світла. Біологічний мікроскоп працює, фокусуючи світло від джерела освітлення на зразку через конденсор. Потім світло проходить через об'єктив і збільшується. Нарешті, світло проходить через окуляри, і зображення ще більше збільшується та стає видимим для оператора.
Фактори, що впливають на вибір мікроскопа
Не всі біологічні мікроскопи сконструйовані або функціонують однаково. Є кілька факторів, які слід враховувати, коли обираєте біологічний мікроскоп для лабораторних досліджень:
- Збільшення - діапазон збільшення мікроскопа повинен відповідати розміру та складності зразків, які ви плануєте досліджувати. Наприклад, для спостереження за бактеріями, зазвичай, потрібні об'єктиви з великим збільшенням (100x - 150x).
- Роздільна здатність - визначає найменшу деталь, яку можна розрізнити. Об'єктиви з більшим збільшенням зазвичай забезпечують кращу роздільну здатність, проте сучасні біологічні мікроскопи можуть бути оснащені чутливими світлоприймачами та мати удосконалені алгоритми обробки зображень для подальшого покращення роздільної здатності.
- Освітлення - мікроскоп повинен забезпечувати рівномірне освітлення та точну передачу відтінків по всьому зразку.
- Ергономічність - зручність використання мікроскопа полягає в тому, наскільки легко чи складно налаштувати параметри для спостереження за зразком. Базові біологічні мікроскопи вимагають ручного налаштування параметрів предметного столика, освітлення та фокусу. Найсучасніші моделі дозволяють керувати усіма налаштуваннями за допомогою миші або сенсорного екрана, а в багатьох випадках система здатна автоматично підлаштовувати налаштування, що оптимальні для дослідження зразка.
Класифікація лабораторних біологічних мікроскопів
Біологічні мікроскопи можна класифікувати за різними параметрами, один із яких - кількість окулярів.
- мікроскоп біологічний монокулярний - має лише один окуляр, такі моделі зазвичай простіші та дешевші, ніж бінокулярні. Часто використовуються в школах та коледжах для навчання студентів основам біології та мікробіології.
- мікроскоп біологічний бінокулярний - має два окуляри, що дозволяє спостерігати об'єкти з двох різних кутів. Використовуються в біологічних лабораторіях для вивчення мікроорганізмів, тканин та клітин.
- мікроскоп біологічний тринокулярний - має два окуляри для спостереження та третій додатковий окуляр для під’єднання фото- чи відеокамери.
Сфера використання
Світлові біологічні мікроскопи використовуються в найрізноманітніших галузях:
- медичні дослідження - для вивчення клітин і тканин, щоб краще зрозуміти хвороби та їхній вплив на організм. Це допомагає дослідникам розробляти нові ліки, методи лікування та терапії, а також розуміти, як ліки діють під впливом різних змінних.
- мікробіологія - для вивчення бактерій та інших мікроорганізмів, щоб краще зрозуміти їх структуру та функції, а також те, як вони взаємодіють з навколишнім середовищем.
- освіта - лабораторні біологічні мікроскопи часто використовуються в навчальних закладах для вивчення будови клітин.
Де придбати мікроскоп?
Пропонуємо вам купити мікроскоп біологічний бінокулярний або монокулярний від компанії Zenith Lab. Всі моделі мають високий ступінь стандартизації, характеризуються зручним дизайном та гарантують стабільно якісні дослідження.
Для замовлення або отримання комерційної пропозиції надішліть запит на med@hlr.ua або телефонуйте за номером +380 (67) 240-41-96